13 07 2024

Co czytasz w łóżku?

Wydarzenie towarzyszące wystawie Sophie Thun, Joanna Woś: Co robisz w łóżku? 

 

Oddział: GGM1, ul. Piwna 27/29
Data: 13 lipca 2024 r. (sobota), godz. 18.00-20.00
Wydarzenie dla osób dorosłych (18+).

 

Na jeden sobotni wieczór GGM1 zamieni się w przytulne miejsce wspólnego czytania. 13 lipca w wymoszczonej poduchami galerii Maja Demska zaproponuje lektury dobre do czytania w łóżku. Dołączcie w dowolnym momencie w godz. 18.00-20.00.

 

Poetycki diagram Mai towarzyszy wystawie „Co robisz w łóżku?”, jaką do 1 września możecie oglądać właśnie w galerii na Piwnej. Sztuka Sophie Thun i Joanny Woś będzie zatem nie tylko scenografią dla czytania, ale i literackim punktem odniesienia:

 

„Wybrałam teksty które mają związek z prezentowanymi na wystawie pracami. Są wśród nich takie, które inspirowały artystki oraz te, które pozostają w tematycznej lub geograficznej relacji do ich pracy”, mówi Maja Demska. Wśród autorek tekstów pojawią się m.in. Chantal Akerman, Djuna Barnes, Kathy Acker czy Ingeborg Bachmann.

 

Posłuchacie fragmentów ich prozy i poezji, leżąc na poduchach i popijając ziołowe napary. Być może przeczytacie własne propozycje łóżkowych lektur? Albo skupicie uwagę na wspólnym rozwiązywaniu osobliwych quizów i psychotestów, które zaproponuje Maja – towarzyszący wystawie diagram jej autorstwa to przecież również rodzaj quizu.

 

Sugerowany dress code? Piżama.

 

Czy coś ze sobą przynieść? Przyda się ulubiony koc i poduszka, opcjonalnie fragment książki do przeczytania.

 

Uwaga, ze względu na prezentowane treści wydarzenie przeznaczone jest dla osób dorosłych (18+).

 

Grafika promująca wydarzenie.