01 09 2024
– 30 11 2024

Materiałowe kombinacje. Cykl warsztatów plastycznych

Cykl warsztatów edukacyjnych z zakresu sztuki współczesnej oraz materiałów wykorzystywanych do jej produkcji

Tematy: glina, masa papierowa, drewno, stare szkło, tkanina, plastik z recyklingu

Prowadzenie: Natalia Gwiazdowska

Terminy: wrzesień – listopad, dokładne terminy podamy w drugiej połowie sierpnia

Zapisy: pr@ggm.gda.pl

Koszt: 20 zł/zajęcia

Warsztaty plastyczne w Gdańskiej Galerii Miejskiej oferują uczestnikom zdobycie wiedzy o różnych materiałach stosowanych przez artystów, poznanie przykładów ich twórczości oraz wykonanie własnej pracy w omawianej na zajęciach technice. W okresie od września do końca listopada spotkania będą odbywały się w weekendy dwa razy w miesiącu. Zajęcia są dedykowane dla osób w zakresie wieku 8-18 lat, z podziałem na grupy młodszych (sobota) i starszych (niedziela).

 

Każdy z tematów realizowany będzie na osobnym spotkaniu. Uczestnictwo nie wymaga żadnego doświadczenia, zaplanowane ćwiczenia plastyczne będą dostosowane do wieku i sprawią przyjemność wszystkim zainteresowanym. Głównym celem zajęć jest rozwijanie kreatywności i wiedzy z zakresu sztuki współczesnej i wykorzystywanych w niej materiałów. Szczególną uwagę zwrócimy na rozwiązania ekologiczne, pozyskiwanie produktów naturalnych i lokalnych lub tworzyw recyklingowych.

Natalia Gwiazdowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Rzeźba. Nauczycielka przedmiotów zawodowych w Państwowych Szkołach Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego i prowadząca warsztaty artystyczne. Była rezydentka WL4 – Przestrzeń Sztuki oraz Kolonii Artystów. Uczestniczka licznych wystaw oraz laureatka konkursów,      m. in. ArtNoble 2021 w Żyrardowie, V SBMFR w Poznaniu, XIX Międzynarodowych Warsztatów Odlewniczych w Gdańsku.

 

Artystkę interesują zagadnienia z zakresu psychologii i socjologii oraz ekologii. Istotne są dla niej poszukiwania metod poprawy komunikacji na świecie, a także edukacji. Szczególne miejsce w jej praktyce zajmuje poszukiwanie materiałów mających potencjał zamienników szkodliwych substancji, stosowanych zwykle w budownictwie, wzornictwie czy realizacjach różnych dziedzin sztuki.

Aktualnie w ramach stypendium Miasta Gdańska zajmuje się projektem „Utrwalanie faktur miejskich”.