Gdańska Galeria Miejska w projekcie Profikultura!

Uzależnienia od mediów cyfrowych są niepodważalnie jednym z największych problemów i wyzwań XXI wieku. Dotyczą większości grup społecznych i wiekowych, a utknięcie w świecie „onlajnowym” może spotkać każdego.
 
Dlatego Gdańska Galeria Miejska, jak i inne Gdańskie instytucje kultury starają się wyjść naprzeciw współczesnym wyzwaniom, włączając się w program ProfiKultura. Działamy tak jak potrafimy, w miarę naszych możliwości! Osoby w wieku 6 – 12 oraz 13 – 18 przychodzące na warsztaty artystyczne, zostaną objęte interwencjami edukacyjnymi. Na wejściu do 4G przy ulicy Szerokiej 37 możecie pobrać informatory oraz fantastyczną publikację Nowe technologie w domu Anna Hady i Macieja Dębskiego, natomiast przy Pracowni Artystycznej GGM działa punkt informacyjny, gdzie można zostawić telefon na czas warsztatów, odsapnąć chwilę i przyjrzeć się plakatom ze wskazówkami, jak radzić sobie z uzależnieniami cyfrowymi.
 
Profikultura jest miejskim programem, którego celem jest wzmacnianie naszego potencjału zdrowotnego przez ryzyka rozwoju uzależnień cyfrowych. Więcej informacji na stronie: http://opz.gdansk.pl/profikultura/
 
Projekt finansowany przez Miasto Gdańsk.
 
Koordynatorka projektu w Gdańskiej Galerii Miejskiej: Agnieszka Baaske