01 10 2022
– 01 12 2022

7. Gdańskie Biennale Sztuki / zgłoszenia

Zapraszamy do udziału w konkursie 7. Gdańskie Biennale Sztuki artystki i artystów mieszkających, i tworzących w województwie pomorskim! W 2023 roku prace wybrane na drodze konkursu przez radę ekspercką z pośród nadesłanych zgłoszeń, zostaną zaprezentowane w trzech oddziałach GGM, czyli w Gdańskiej Galerii Miejskiej 1 na ul. Piwnej 27/29, Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 na ul Powroźniczej 13/15 i Gdańskiej Galerii Güntera Grassa na ul. Szerokiej 37. Biennale to okazja, aby zaprezentować jednocześnie twórczość kilkudziesięciu artystek i artystów mieszkających oraz tworzących w województwie pomorskim. Ta twórcza konfrontacja różnych postaw artystycznych, technik a także reprezentantów różnych pokoleń ma w założeniu ożywienie oraz integrację środowiska twórców. Tak duże spektrum prezentacji najnowszych, najczęściej premierowych prac jest też doskonałą okazją do uchwycenia najświeższych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez pomorskich artystów. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń!

 

Spośród finalistów 7. Gdańskiego Biennale Sztuki ogólnopolskie jury wyłoni zwycięzców siódmej edycji. Organizator – Gdańska Galeria Miejska przygotowała nagrodę w formie pieniężnej. Już po raz czwarty przyznana będzie również pieniężna Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej, odwiedzający będą mogli głosować na artystę, który otrzyma „Nagrodę Publiczności”.  

 

Dotychczasowi laureaci Grand Prix konkursu to: w roku 2010 Dorota Nieznalska, w 2012 Elvin Flamingo, w 2014 Zuza Golińska, w 2016 Martyna Jastrzębska,  w 2018 Agnieszka Piasecka, natomiast w ostatniej edycji, w roku 2020 Piotr Wyrzykowski.

 

Nabór prac konkursowych trwa od 1 października do 1 grudnia 2022.

 

Pozostałe zasady i terminy dot. Biennale zawarte są w regulaminie 7. GBS.

Logo Gdańskiego Biennale Sztuki