14 09 2022
– 23 09 2022

Do 3X SZTUKA / warsztaty dla szkół

Warsztaty dla szkół do wystawy Alicji Pakosz i Wiktorii Walendzik Chłodne usta fal.

Prowadzenie: Agnieszka Baaske
Miejsce: GGM1, ul. Piwna 27/29
Termin do wyboru: 14, 15, 15, 21, 22, 23 września, godz. 12.00-14.00

Zapisy: abaaske@ggm.gda.pl

Tematy do wyboru:

ZIELONA NOC

Piasek odliczał sekundy, minuty, godziny. Grał z wiatrem w oszukańczą grę. To było nieuchronne. Wiedzieliśmy, że skończy się nagle i boleśnie, ale i tak niedowierzaliśmy. Woleliśmy czerpać garściami z tych wspólnych chwil. Słońce i plaża, muszle i bursztyn. Szyszki i dzikie róże. Świetlisty błękit, soczysta zieleń, złoto, brąz. Lato! Czekamy na nie cały rok, a umyka tak niepostrzeżenie. Prędzej czy później przychodzi zielona noc, wieszcząca nieuchronny powrót do codzienności.

Podczas warsztatów inspirowanych osobliwą dioramą Alicji Pakosz i Wiktorii Walendzik, stworzymy letnie panoramy – mini dioramy. Połączymy w nich różne techniki modelarskie i plastyczne oraz podświetlimy. Być może uzupełnimy sztafażem? Kto wie… zielona noc należy do nas.

Warsztaty poprzedza zwiedzanie wystawy z oprowadzaniem.


SZKATUŁKA WSPOMNIEŃ

Teraz odeszli i zostawili po sobie puste lobby hotelowe, sklepy z pamiątkami, smażalnie ryb i samotne porty. Parasole, klapki, leżaki, siatki na motyle, gazety. Ocieram jedną, samotną, łzę. Zamknę to wspomnienie w szklanej szkatułce i będę nosić blisko serca, jak najdroższy brylant. Bo te dobre wspomnienia są przecież na wagę złota. Koniec końców tylko one nam pozostają. Warto je stwarzać, kolekcjonować, utrwalać.

Podczas warsztatów inspirowanych sentymentalną wystawą prac Alicji Pakosz i Wiktorii Walendzik, zbudujemy szkatułkę dla najpiękniejszego wspomnienia tego lata. Pozostaje zdecydować, którego!

Warsztaty poprzedza zwiedzanie wystawy z oprowadzaniem.

Widok wystawy "Chłodne usta fal" w GGM1.