Skala Beauforta

Skala Beauforta to cykl spotkań, wykładów i debat realizowanych w Gdańskiej Galerii Miejskiej. Za jego pomocą chcemy pobudzić dyskusję i wymianę wiedzy między specjalistami różnych dziedzin naukowych i mieszkańców Trójmiasta. Jesteśmy bowiem przekonani, że specjalistyczny dyskurs nie musi być skazany na zamknięcie w murach uczelni, a konfrontacja nowych idei kulturowych i społecznych z codzienną rzeczywistością może wzbogacić nas wszystkich. Do udziału w debatach, prezentacjach i wykładach zapraszamy artystów, aktywistów, specjalistów różnych nauk humanistycznych i nie tylko.

Jeśli jesteś studentką bądź studentem, doktorantką bądź doktorantem sztuki, historii sztuki, kulturoznawstwa, filmoznawstwa, filologii czy socjologii, bądź piszesz dysertację na ciekawy temat i masz ochotę podzielić się publicznie swoimi badaniami, GGM chętnie udostępni Ci czas i przestrzeń do tego. Napisz do nas, chętnie się spotkamy i wysłuchamy twojego pomysłu na prezentację.

Skala Beauforta używana jest do określenia natężenia siły wiatru na lądzie i morzu. Za jej pomocą chcemy zmierzyć poziom społecznego zaangażowania i różnorodnych zainteresowań mieszkańców Trójmiasta.

Kontakt: office@ggm.gda.pl

Grafika do cyklu Skala Beauforta