Maciej Salamon we Wrocławiu na Rannych Szychtach

Grupy muzyczne „Gówno”, „Nagrobki”, sztuka wizualna, grafika czy film. Maciej Salamon to jeden z najbardziej interesujących artystów trójmiejskiej sceny. Spotkanie odbędzie się 29 kwietnia w BWA Dizajn, w ramach cyklu „Ranne Szychty”, polegającego na wymianie artystów między Wrocławiem a Gdańskiem.

 

Maciej Salamon jest wokalistą i autorem tekstów w rodeo-punkowym zespole „Gówno”, a także wokalistą i gitarzystą nekro-polowego duetu „Nagrobki”. Zajmuje się również grafiką, tworzy murale i sitodruki, filmy i teledyski, okazjonalnie rzeźbi i maluje.

Dla wrocławskiej publiczności to okazja na spotkanie z artystą niezwykle wszechstronnym, znanym m.in. z niekonwencjonalnych projektów sztuki zaangażowanej społecznie. Maciej Salamon jest również twórcą wyrazistej, bezkompromisowej i energetycznej muzyki czy wizualnych interpretacji poezji – mówi Marta Wróblewska z Gdańskiej Galerii Miejskiej, kuratorka 8. edycji festiwalu Grassomania, w ramach którego odbywa się cykl „Ranne Szychty”.

Spotkanie Macieja Salomona z wrocławską publicznością odbędzie się w galerii Dizajn BWA Wrocław 29 kwietnia o godz. 18.00. W czasie pobytu we Wrocławiu w dniach 27-30 kwietnia w duecie z wrocławskim artystą Kamilem Zającem przygotuje nowe dzieło sztuki.


Więcej informacji oartyście: www.macieksalamon.com


„Ranne szychty”  to program rezydencyjny, w którym uczestniczą artyści z Gdańska i Wrocławia. Pracując w duetach literacko-wizualnych zastanowią się nad wielowarstwowością tych miast/nie-miast, przedefiniowaniem ich tożsamości i podejmą próbę „dokopania się” do niewidocznych dla oka lub zagubionych w pamięci pokładów drzemiących w obydwu z nich. W ramach serii pobytów rezydencyjnych oraz spotkań autorskich odbywających się w Gdańsku i Wrocławiu, skonfrontujemy wizje literatów i artystów tak, aby rezultatem każdego takiego spotkania był utwór integrujący słowo z obrazem, rzeczy z ideami, świat bytów ze światem ich cieni.

Końcowym efektem tych twórczych spotkań będzie eksperymentalna publikacja artystyczna kompilująca powstałe w ramach „Rannych szycht” utwory.

„Ranne szychty” są częścią 8. edycji festiwalu Grassomania – projektu dedykowanego Günterowi Grassowi, budującego swój program wokół twórczości Noblisty, będącej przedmiotem interpretacji i inspiracji dla współczesnych twórców. Projekt jest realizowany we współpracy Gdańskiej Galerii Miejskiej z  galeria Dizajn BWA Wrocław, oraz Księgarnią Tajne Komplety i Fundacją na Rzecz Kultury i Edukacji im. T. Karpowicza.

Więcej informacji: http://bit.ly/ranne_szychty