Tkliwi Nihiliści Opanowujący Pozycję Dystansu – spotkanie z Kamilem Zającem

Kiedy: 12 maja 2016, godz. 18:00
Gdzie: Gdanska Galeria Güntera Grassa 

KAMIL ZAJĄC to poeta, weteran modernistycznych wojen o lepsze jutro, wielokrotnie skazywany za niewykonywanie obowiązków przełożonych.  Osobisty sekretarz  Muniny Schwartz vel Adabisi, której pieśni zostały przetłumaczone na język angielski (kwartalnik „New Letters”). Na ich podstawie powstał spektakl teatralny w Riverside w Kalifornii. Twórca społeczności – Tkliwi Nihiliści Opanowujący Pozycję Dystansu. Swoje teksty częstokroć łączy z muzyką oraz obrazem. Zbyt leniwy i marketingowo nieudolny, aby zadbać o wydanie gotowego tomiku „Szepty i szyki”. Mieszka we Wrocławiu.

Będziemy gościć Kamila Zająca w Gdańsku w dniach 8-13 maja. Spotkanie z poetą odbędzie się 12 maja i poprowadzi je Andrzej Fac.

Wstęp wolny.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Ranne Szychty” | Grassomania 8. 
„Ranne szychty” są częścią 8. edycji festiwalu Grassomania – projektu dedykowanego Günterowi Grassowi, budującego swój program wokół twórczości Noblisty interpretowanej i przetwarzanej przez młode pokolenia artystów. Projekt jest realizowany we współpracy Gdańskiej Galerii Miejskiej z galerią Dizajn BWA Wrocław, Fundacją im. T. Karpowicza oraz Księgarnią Tajne Komplety w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016.