Ciała poddane niewinnej tresurze – spotkanie z Patrycją Orzechowską w ramach rezydencji Ranne szychty

Spotkanie Patrycji Orzechowskiej z publicznością odbędzie się 3 czerwca o godzinie 18 w BWA Dizajn we Wrocławiu. W duecie z wrocławską pisarką Agnieszką Wolny-Hamkało Patrycja zamierza wędrować po Wrocławiu, badać go i odkrywać, a przede wszystkim spędzić czas na wspólnych rozmowach i pracy między 1 a 4 czerwca.

 

Orzechowska to artystka wizualna, autorka książek artystycznych; zajmuje się fotografią, kolażem, instalacją, grafiką użytkową, filmem. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku; doktorantka na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu; wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańska. Jej prace były prezentowane na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Założycielka wydawnictwa JAMI Issue. Jej art book Kinderturnen został nominowany do nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsza Książka Roku 2015”. Mieszka i pracuje w Gdańsku.

 

więcej o artystce: patrycjaorzechowska.com

 

Ranne szychty to program rezydencyjny, w którym uczestniczą artyści z Gdańska i Wrocławia. Pracując w duetach literacko-wizualnych zastanowią się nad wielowarstwowością tych miast/nie-miast, przedefiniowaniem ich tożsamości i podejmą próbę „dokopania się” do niewidocznych dla oka lub zagubionych w pamięci pokładów drzemiących w obydwu z nich.


 

Współpraca: BWA Wrocław, księgarnia Tajne Komplety.


Harmonogram spotkań i rezydencji w ramach cyklu Ranne szychty:

Wrocław
Rezydencja artystki wizualnej Patrycji Orzechowskiej , 1 – 4 czerwca; Spotkanie w  galerii Dizajn BWA Wrocław, 3 czerwca godz. 18.00
Rezydencja literatki Aleksandry M. Perzyńskiej, 28 czerwca – 1 lipca, Spotkanie w Tajnych Kompletach 30 czerwca
Rezydencja artysty wizualnego Jakuba Babczyńskiego, 12 – 15 lipca, Spotkanie w galerii Dizajn BWA Wrocław 14 lipca godz. 18.00

Gdańsk
Rezydencja literatki Agnieszki Wolny-Hamkało 12 – 17 lipca, Spotkanie w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa 14 lipca
Rezydencja artystki wizualnej Katarzyny Kmity 2-7 sierpnia, Spotkanie w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa 4 sierpnia

 

kurator: Marta Wróblewska