Artyści Gdańskiego Biennale Sztuki 2016

Rada Ekspercka w składzie: Karina Dzieweczyńska, Piotr Józefowicz, Agata Nowosielska, Piotr Stasiowski, Edyta Wolska spośród nadesłanych na Gdańskie Biennale Sztuki 2016 prac zaprosiło do udziału w wystawie czwartej edycji GBS następujących artystów:

Alicja Bach
Beata Ewa Białecka
Marta Branicka
Alicja Buławka-Fankidejska
Dmitrij Buławka-Fankidejski
Maja Demska
Ada Dobrzelecka
Joanna Fluder
Agnieszka Gajewska
Krzysztof Gliszczyński
Natalia Górka
Martyna Jastrzębska
Małgorzata Kalinowska
Aleksandra Kalisz
Bogna Klaman Tarnowska
Dominika Krechowicz
Agnieszka Kucharska
Krzysztof Nowicki
Magdalena Pela
Agnieszka Piasecka
Czesław Podleśny
Ewa Skaper
Katarzyna Swinarska
Edyta Urwanowicz
Anna Waligórska
Tomasz Wlaźlak
Krzysztof Wróblewski

Wernisaż wystawy Gdańskiego Biennale 2016 odbędzie się 16.12.2016 o godz. 19.30 w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 przy ul. Powroźnicza 13/15.

 

12 lutego 2017, o godzinie 17:00 – w trakcie finisażu wystawy, zostaną przyznane  nagrody: główna i publiczności.
Nagroda dla zwycięzcy czwartej edycji Biennale:

Spośród finalistów, jury wyłoni zwycięzcę czwartej edycji Biennale. Organizator Gdańskiego Biennale Sztuki – Gdańska Galeria Miejska przygotowała nagrodę w formie pieniężnej.

Nagroda Publiczności:
Wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej, odwiedzający będą mogli głosować na artystę, który otrzyma „Nagrodę Publiczności”. 


Gdańskie Biennale Sztuki 2016 to czwarta edycja wydarzenia artystycznego, które zaprezentuje twórczość kilkudziesięciu artystów profesjonalnych mieszkających i tworzących w województwie pomorskim. Konkurs i wystawa, oprócz ożywienia i integracji środowiska artystycznego mają w założeniu stworzenie ciekawej propozycji kulturalnej dla mieszkańców regionu gdańskiego i turystów.

Ideą biennale jest przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Jest to również odpowiedź na potrzebę środowiska pomorskich artystów dotyczącej możliwości cyklicznej i szerokiej prezentacji najnowszych prac. Na wystawie pokonkursowej zostanie zaprezentowane szerokie spektrum technik artystycznych  twórców reprezentujących różne pokolenia.