10 12 2021

DO 3X SZTUKA / innowacja pedagogiczna

UAO
Prowadzenie: Agnieszka Baaske
Data: 10.12.2021
Godzina: 10.30-12.30
Miejsce: 4G, ul. Szeroka 37
Odbiorcy: grupy zorganizowane szkolne

 

W ramach programu współpracy edukacyjnej Innowacja pedagogiczna uczestnicy zostali oprowadzeni po wystawie ZASTAWKI i LIMI_POTROFY o fabrykacji meralogicznej, a następnie odbyły się warsztaty UAO.

 

Podczas naszego spotkania warsztatowego odwołaliśmy się w głównej mierze do pozaziemskiej warstwy wizualnej ekspozycji. Artysta Marek Rogulski wprowadził nas w inny – zdecydowanie nierównoległy – wymiar. Klaustrofobicznie nagromadzone konstelacje instalacji tworzą ciasny i bardzo własny wszechświat. Nowy układ kosmiczny, rządzący się zdecydowanie swoimi prawami fizyki. Kosmodromy, wehikuły, satelity. Kopuły i hemisfery. Księżycowe kratery. Galaktyczny zbiór Unidentified Art Objects wzywa do lotu na orbitę.

 

Z użyciem kul styropianowych i różnorodnych materiałów plastycznych, stworzyliśmy własne planety. Określiliśmy ich czas orbitalny i odległość od Słońca, prędkość obrotu i moment bezwładności. Powstała osobliwa galaktyka ciał. Czy niebieskich? Wszystko się może zdarzyć, gdy zostaniemy porwani przez żywioł wyjątkowej sztuki Rogulusa!