18 02 2022

DO 3X SZTUKA / warsztaty do wystawy PULL THE TRIGGER

Impuls
Data: 18.02.2022, godz. 17.00-19.00
Miejsce: GGM2, ul. Powroźnicza 13/15
Prowadzenie: Aleksandra Fronc
Zapisy: abaaske@ggm.gda.pl
Cena: 30 zł

Wystawa Pull the trigger to opowieść o opowieściach, malarskie trzęsienie ziemi, gdzie bodźcami wyzwalającymi są statyczne obrazy pełne mocy albo nawet prze-mocy. Wywołują wewnętrzny ruch. Naciskam na spust albo raczej obrazy naciskają za mój spust i wyzwala się energia pozostawiając pytanie: Skąd to się wzięło? Skąd przyszła ta fala uderzeniowa i gdzie ma swoje źródło? Patrząc na obrazy 9 artystek i artystów możemy podskórnie domyślać się ich źródeł, z których twórcza erupcja wywaliła na powierzchnię płócien ogrom życia przy użyciu szerokiej palety emocjonalnych barw. 

Zapraszamy Was do wejścia w proces odkrywania dostępu do własnego źródła, z którego rozpoczyna się ten ruch, momentu strigerowania, miejsca z którego eksploduje magma twórczych zasobów i uwalniają się energetyczne pokłady malarskie.

Zbadamy własną paletę tych doznań, źródło wystrzału, namierzymy ledwie uchwytny punkt na chwilę przed wystrzałem, miejsce czerpania mocy. Może znajdziemy odpowiedzi na pytanie, gdzie leży impuls i potencjał wyzwolenia energii tak silnej, że potrafi nas zmieść z powierzchni spokoju i wewnętrzne rozedrgać poprzez samo tylko patrzenie.

Wychodzę z założenia, że źródło sprawczej mocy pociągnięcia za spust, konfrontacji
z szorstką realnością, to miejsce wyzwolenia kreatywności i odwagi do wystrzelenia wszystkiego, co przebywa pod powierzchnią spokoju i pozornego bezruchu.

Językiem abstrakcji, kolorowymi tuszami i percepcją nastawioną na uważność i ciekawość, wyzwolimy to co nieopowiadalne, utorujemy kanał dla erupcji energii twórczej. Rozwiążemy dylemat: czy impulsu wyzwalającego należy szukać na zewnątrz czy wewnątrz siebie.

Na koniec sprawdzimy do jakiej tarczy strzelniczej trafiliśmy własnym pociskiem malarskim? Co tak właściwie się uwolni? Czy mamy wpływ na to w co celujemy czy pocisk sam wybierze drogę?