Przedłużamy termin naboru zgłoszeń na Gdańskie Biennale Sztuki 2016

Gdańskie Biennale Sztuki 2016 to czwarta edycja wydarzenia artystycznego, które zaprezentuje twórczość kilkudziesięciu artystów profesjonalnych mieszkających i tworzących w województwie pomorskim. Konkurs i wystawa, oprócz ożywienia i integracji środowiska artystycznego mają w założeniu stworzenie ciekawej propozycji kulturalnej dla mieszkańców regionu gdańskiego i turystów.

Ideą biennale jest przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Jest to również odpowiedź na potrzebę środowiska pomorskich artystów dotyczącej możliwości cyklicznej i szerokiej prezentacji najnowszych prac.

Na wystawie pokonkursowej zostanie zaprezentowane szerokie spektrum technik artystycznych  twórców reprezentujących różne pokolenia.

Harmonogram:
16 października 2016 – końcowy termin nadsyłania zgłoszeń na adres: biennale2016@ggm.gda.pl lub osobiście w Gdańskiej Galerii G
üntera Grassa, ul. Szeroka 34/35-37
16 grudnia 2016
, o  godzinie 19:30  odbędzie się otwarcie wystawy finalistów  w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 na ul. Powroźniczej 13/15
22 lutego 2017, o godzinie 17:00  w trakcie finisażu wystawy, zostaną przyznane  nagrody: główna i publiczności.

Nagroda dla zwycięzcy czwartej edycji Biennale:
Spośród finalistów, jury wyłoni zwycięzcę czwartej edycji Biennale. Organizator Gdańskiego Biennale Sztuki – Gdańska Galeria Miejska przygotowała nagrodę w formie pieniężnej.

Nagroda Publiczności:
Wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej, odwiedzający będą mogli głosować na artystę, który otrzyma „Nagrodę Publiczności”.