Gdańskie Biennale Sztuki 2018 nabór prac – przedłużony termin

OTWARTY NABÓR PRAC ARTYSTYCZNYCH DO GDAŃSKIEGO BIENNALE SZTUKI 2018

Gdańskie Biennale Sztuki 2018
to piąta edycja wydarzenia artystycznego, które zaprezentuje twórczość kilkudziesięciu artystów profesjonalnych mieszkających i tworzących w województwie pomorskim. Konkurs i wystawa, oprócz ożywienia i integracji środowiska artystycznego mają w założeniu stworzenie ciekawej propozycji kulturalnej dla mieszkańców regionu gdańskiego i turystów.

Ideą Biennale jest przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Jest to również odpowiedź na potrzebę środowiska pomorskich artystów dotyczącej możliwości cyklicznej i szerokiej prezentacji najnowszych prac. Kuratorką Biennale jest Grażyna Tomaszewska-Sobko.

Na wystawie pokonkursowej zostanie zaprezentowane szerokie spektrum technik artystycznych  twórców reprezentujących różne pokolenia.

Harmonogram:
15 października 2018 – końcowy termin nadsyłania zgłoszeń na adres: biennale2018@ggm.gda.pl lub osobiście w Gdańskiej Galerii G
üntera Grassa, ul. Szeroka 34/35-37
14 grudnia 2018
– otwarcie wystawy finalistów
3 lutego 2019 – finisaż wystawy, w trakcie którego zostaną przyznane  nagrody: główna Gdańskiego Biennale Sztuki, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i publiczności.

Nagroda dla zwycięzcy czwartej edycji Biennale:
Spośród finalistów, jury wyłoni zwycięzcę czwartej edycji Biennale. Organizator Gdańskiego Biennale Sztuki – Gdańska Galeria Miejska przygotowała nagrodę w formie pieniężnej.

Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku:
Spośród finalistów zostanie wyłoniony laureat nagrody pieniężnej ufundowanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Nagroda Publiczności:
Wraz z otwarciem wystawy odwiedzający będą mogli głosować na artystę, który otrzyma „Nagrodę Publiczności” w formie pieniężnej.Dotychczasowi laureaci Gdańskiego Biennale Sztuki:

GBS 2016: Martyna Jastrzębska za pracę Bajki Starego Kontynentu vol 1.
GBS 2014: Zuza Golińska za pracę Chórzyści
GBS 2012: Elvin Flamingo za pracę Dwaj ludzie z napisem Sopot
GBS 2010: Dorota Nieznalska za pracę Królowa Polski